Chcete s námi spolupracovat?

Chcete investovat do nových technologií a/nebo využít nejnovější vědecké poznatky z Technické univerzity v Liberci? Pojďte s námi spolupracovat.

Ozvěte se nám

Aktuální možnosti licencování, prodeje a investic:

Nanotardis

Nanotardis

Zdravotnický prostředek, nanovlákenné kožní krytí na bázi biokompatibilních a biodegradabilních nanovláken. Vstřebatelný kryt kožních ran, který se nemusí měnit a svými unikátními vlastnostmi podporuje hojení rány.

Výhody:

Velmi snadná aplikace, výborná snášenlivost pacienty, vynikající splývavost materiálu a adheze k podkladu – kůži. Prostředek NanoTardis je dodáván ve sterilním balení po jednotlivých kusech, výroba je možná v libovolných rozměrech a tvarech. Prostředek prošel klinickým testováním na pacientech v Krajské nemocnici Liberec a ve Fakultní nemocnici Bulovka. NanoTardis je velmi vhodný pro funkcionalizaci – velice dobře funguje jako nosič pro léčiva a jiné účinné látky podporující hojení rány.

Využití:

NanoTardis nachází využití ve zdravotnictví jako účinný prostředek na krytí ran a podporu jejich hojení, zejména v segmentu akutních ran. Po dovývoji a obohacení o léčiva či další účinné látky najde také skvělé využití pro krytí chronických ran..

Nanopure Precision

Nanopure Precision

Nanopure Precision jsou nanočástice ušlechtilých kovů a slitin nejvyšší čistoty. Díky unikátnímu ekologickému způsobu přeměny ušlechtilých kovů na nanočástice se nevyužívají nebezpečné chemikálie a zároveň nevzniká žádný odpad.

Výhody:

Během procesu výroby nanočástic (velikost 50–70 nm) se výrazně minimalizuje produkce jakéhokoliv druhu znečištění a vyrobené nanočástice mají tu nejvyšší chemickou čistotu, bez přítomnosti stabilizačních činidel. Výroba je bez reaktantů a povrchově aktivních látek. Nanočástice je možné vyrábět ve vodě, při výrobě v acetonu nebo isopropanolu není potřeba žádné stabilizační činidlo. Lze také vyrábět přímo v kapalině, která se používá pro výrobu nanovláken, a tím tak předejít problémům s aglomerací. Nanopure Precision také umožňuje přípravu slitin ze špatně mísitelných prvků.

Balení výrobku:

lahvička 25 ml s koncentrací 100 mg/l

Využití:

Nanopure Precision najde využití ve veškeré výrobě, která pracuje s nanočásticemi.

Glasticine

Glasticine

Porézní skleněná plastelína – unikátní skleněný materiál. Přináší spoustu flexibilních řešení na míru.

Výhody:

Glasticine se vyrábí z recyklátu, je netoxická a šetrná k životnímu prostředí, bezpečná a estetická. Snadno se tvaruje pomocí ručního a strojního tvarování a 3D tisku.

Využití:

Vhodný pro strojní výrobu, konstrukce osvětlení, hydroponii, filtraci nebo profesionální umělecké práce, pro výrobu vonné bižuterie, pěstebních substrátů, nosičů nanočástic, filtry, akustické izolace či bezpečnostní houby na nasátí radioaktivní vody.

Více info zde: http://www.baked.glas